Kodėl verta rinktis konservus katėms?

Kodėl verta rinktis konservus katėms?

Pirma. Dehidratacija

Atkreipkite dėmesį, ar jūsų katė kenčia nuo dehidracijos ar šlapimo takų problemų. Viena iš geriausių priežasčių, kodėl reikia nuspręsti papildyti katės racioną drėgnu maistu yra dėl daug didesnio vandens kiekio konservuotame kačių maiste. Jei katė yra linkusi į dehidrataciją ar šlapimo takų infekcijas, tai yra puikus būdas užtikrinti, kad katė gaus daugiau vandens į savo racioną.
Kai kurie įprasti kačių dehidratacijos požymiai yra dusulys, įdubusios akys, apetito praradimas, burnos džiūvimas ir vangumas. Šlapimo takų infekcijos simptomai yra dažnas bandymas šlapintis, šlapinimasis ne kraiko dėžėje ar kraujas. Jei įtariate, kad katė kenčia nuo šių problemų, turėtumėte nedelsdami nusiųsti ją veterinarui pasitikrinti sveikatos.

Svoris

Stebėkite savo katės svorį. Jei katė kovoja su svorio problemomis, gali būti laikas pakeisti katės racioną į drėgno maisto dietą. Konservuotuose maisto produktuose yra apie 80% vandens.
Jei jūsų katė turi nepakankamo svorio ar yra išranki, šlapias maistas gali paskatinti ją valgyti daugiau. Be to, jei jūsų katė turi antsvorio ir valgo sausą maistą, perėjimas prie drėgno maisto gali padėti dėl priverstinio maitinimo būdo pakeitimo. Daugelis kačių, valgančių sausą kačių maistą yra laisvai šeriamos, t.y. valgo, kai tik nori ir kiek nori, kol pasisotins, o ne kiekvieną dieną išmatuotą kiekį, kurį reguliuoja jų savininkas. Šlapias kačių maistas turi būti duodamas mažesniais kiekiais kelis kartus per dieną, nes maistas sugenda, jei jo paliekama per ilgai. Taip pat konservų pakelį lengva normuoti.

Konsultacija su veterinaru

Pasitarkite su veterinaru. Jeigu negalite apsispręsti ar maitinti katę tik šlapiu maistu, ar ne, paklauskite apie tai savo veterinaro. Jūsų veterinaras gali apžiūrėti jūsų katę, peržiūrėti jos sveikatos įrašus ir aptarti geriausius variantus su jumis. Jie gali pasakyti, ar jūsų katė turi kokių nors ypatingų sveikatos poreikių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Jei veterinaras diagnozuoja jūsų katei dantų problemą, šlapias maistas gali būti tinkamas pasirinkimas, nes katei jį lengviau sukramtyti.

Pasirinkti drėgną maistą katei gali būti sunku. Reikia atsižvelgti į tiek daug veiksnių - jūsų katės bendrieji sveikatos poreikiai, įvairūs prekės ženklai ir produktai ir netgi šlapio maisto dietos, palyginti su sauso maisto, nauda. Tačiau atlikę nedidelį tyrimą, galite psurasti tobulą drėgno maisto rūšį, kuri tinka būtent jūsų augintiniui.