Kaip išsirinkti žaislą savo šuniui?

Kaip išsirinkti žaislą savo šuniui?

Kieti, guminiai žaislai

Ieškokite kietos, kokybiškos gumos žaislų, kuriuos galite užpildyti skanėstais. Puikiai tinka žaisti „Kong“ classic tipo žaislai, kurie atrodo kaip nedideli, apvalūs vamzdeliai, kuriuos galite užpildyti kietais skanėstais ar minkštais skanėstais (pavyzdžiui, žemės riešutų sviestu, varške, jogurtu) ir papildomai juos užšaldyti. Šuniui tokį žaislą lengva nešioti burnoje ir kramtyti. Be to, užpildžius juos skanėstais, jūsų šuo užsiims žaislu dar ilgiau.

Žaislai tąsymui

Palepinkite šunį žaislu tąsymui, purtymui. Tokie žaislai taip pat puikiai tinka norintiems būti aktyviems su šunimi. Daugelis šunų mėgaujasi žaidimu su virve su savo šeimininkais ir kitais šunimis. Tampymo žaislai gali būti pagaminti iš odos, smulkios užpildytos žarnos ar virvės, dažnai trumpas medžiagos gabalas su mazguotais galais arba maža rankena viename gale. Žaisdami su savo šunimi, stenkitės nebūti agresyviam. Neplėškite žaislo iš savo šuns burnos. Vietoj to mokykite jį atsakyti į komandą „numesk“ arba „paleisk“, kad jis pats paleistų tampymo žaislą. Stenkitės netraukti žaislo vertikaliai, kad jūsų šuns kojos būtų stabilios nuo žemės, nes tai gali sukelti žandikaulio, kaklo ir stuburo problemas.

Kamuoliukai

Nusipirkite kamuolį žaidimui. Šunys mėgsta žaisti su kamuoliais, pradedant guminiais kamuoliukais,pliušiniais kamuoliukais, teniso kamuoliukais ir baigiant putų kamuoliukais. Jie puikiai tinka žaisti ir gaudyti. Ieškokite kamuolio, kuris nėra per didelis ar per mažas jūsų šuns žandikauliui. Patikrinkite, ar kamuolys pagamintas iš patvarios medžiagos, kad jis jo nesukramtytų į mažus gabalėlius. Tuščiaviduris kamuolys gali būti geras pasirinkimas šunims, kurie yra aktyvūs kramtytojai, nes kamuolys paprastai atlaiko stiprų kramtymą.

Žaislai su garsu

Padovanokite savo šuniui žaislų žaislą, kurio viduje yra cypsintis elementas. Dėl papildomo garso galite paskatinti jūsų šunį toliau užsiimti žaislu. Tačiau cypsintys elementai taip pat gali sukelti nuolatinį girgždantį garsą, todėl jei esate jautrus triukšmui, galbūt norėsite vengti žaislų su jais. Laimei, kai kurie žaislai turi galimybę išimti ir vėl įdėti cypsintį elementą. Kai kurie šunys taip pat gali bandyti suplėšyti žaislą, bandydami pasiekti garso šaltinį, o tai gali sugadinti žaislą ir sukelti didelę netvarką. Todėl verta rinktis kokybiškesniu žaislus, kad jie tarnautų ilgam.

Pliušiniai žaislai

Pliušiniai žaislai dažnai yra populiarūs tarp daugelio šunų, siūlantys komfortą ir atsipalaidavimą. Bet ne visi pliušiniai žaislai yra saugūs šunims. Prieš pirkdami šuniui minkštą, įdarytą žaislą, turėtumėte ieškoti minkšto žaislo, kuris būtų pakankamai mažas, kad jūsų šuo galėtų jį laikyti burnoje ir nešiotis. Taip pat turėtumėte ieškoti pliušinio žaislo, kurio jūsų šuo negali nuryti ir kuris atrodo patvarus, kad šuo nenurytų žaislo gabalėlių. Daugelis šunų sąveikaus su pliušiniais žaislais purtydami arba „nužudydami“ juos kramtydami, laižydami ir nešiodami.

Kai šuo auga, turėtumėte pakeisti jo pliušinius žaislus, kad jie atitiktų jo amžių ir dydį. Jei pastebite, kad kuris nors jo pliušinis žaislas plyšta, pabandykite juos pakeisti arba užsiųti, kad jis neprarytų žaislo gabaliukų.

Žaislų dydis

Įsitikinkite, kad žaislas tinkamas pagal jūsų šuns dydį. Daugelis šunų žaislų yra sukurti atsižvelgiant į konkretų šuns dydį. Patikrinkite žaislo etiketėje rekomenduojamą dydžių diapazoną. Mažam šuniui per didelis žaislas gali jį nuvilti arba atgrasyti nuo žaidimo. Mažesnėms veislėms skirtas žaislas taip pat gali būti pavojingas didesnei šunų veislei ir gali sukelti užspringimą. Atkreipkite dėmesį į savo šuns žandikaulio dydį, nes per mažas jo žandikauliui žaislas gali sukelti užspringimą. Ieškokite žaislų, kurie patogiai įsitaisytų jūsų šuns žandikaulyje, bet neatrodo per dideli ar per maži. Jei turite šuniuką, jam augant turėtumėte pakeisti jo žaislus, kad jie atitiktų jo amžių ir dydį.

Žaislų įvairovė

Pakeiskite savo šuns žaislus, kad jie nenusibostų. Sutelkite dėmesį į tai, kad dovanosite savo šuniui įvairius žaislus, su kuriais jis gali žaisti, nes tai užtikrins, kad jam nebus nuobodu tik su vienu žaislu. Stenkitės jam vienu metu suteikti vieną iš kiekvienos rūšies žaislų: vieną žaidimui, vieną kramtymui ir patogumui ar poilsiui. Jei jūsų šuo turi mėgstamą minkštą žaislą, galite jį reguliariai palikti. Pakeiskite žaislus, kurie dėl per didelio naudojimo pradeda plyšti ar byrėti. Neleiskite šuniui žaisti žaislais, kurie yra gabaliukais arba laisvais galais ar dalimis, nes jie gali kelti pavojų saugumui. Daugumą šunų žaislas sužadina per pirmąsias dešimt minučių, o tada jie pradeda atsiriboti. To galite išvengti šokinėdami ir žaisdami kartu su juo ir žaislu. Taip pat galite būtinai reguliariai paslėpkite jo senus žaislus arba nupirkite naują žaislą, kad jis neprarastų susidomėjimo jais.