Prisijunkite naudodami socialinę paskyrą

DRESŪROS PRIEMONĖS šunims

Aktyvūs filtrai


Rodoma 1-23 of 23 produktų

DRESŪROS PRIEMONĖS

Šuns dresavimas namuose dažnai asocijuojamas su kantriu ir geru šeimininku bei kalnu skanėstų. Tai - dalis tiesos. Pasiryžę mokyti gyvūnų mylėtojai ir smalsūs jų keturkojai gali pasitelkti ir daugiau procesą pagreitinančių įrankių. Šunų dresavimo priemonės gali padėti tiek neklaužadą šuniuką išmokyti pradinių komandų, tiek padrąsinti jau pažengusį šunį tobulėti toliau.

Kokios skirtingų tipų šunų dresavimo priemonės egzistuoja?

  1. Mokymo klikeris. Tai bene daugiausiai dėmesio susilaukiantis dresūros atributas.  Jo veikimo principas remiasi tam tikro elgesio skatinimu. Garsas, šiuo atveju, yra signalas gyvūnui, kad jo poelgis yra teisingas. Pradžioje naudojimo šeimininkai šalia savęs turi skanėstų. Kad ir pavyzdžiui, šuo mokosi komandą “sėdėti”. Pasakius magiškąjį žodį, o gyvūnui nutūpus ant žemės, žmogus spusteli klikerį ir apdovanoja augintinį. Šis ilgainiui garsą pradeda asocijuoti su dovana ir teigiamu atlygiu, tad neretai nė neprireikia galybės skanėstų.
  2. Švilpukai. Taip pat kaip ir klikeris - klausos pojūčiu paremta priemonė. Aukšto dažnio garsai, į kuriuos šunys reaguoja, padeda pasiekti skirtingų tikslų, besimokant įvairių komandų. Palyginimui - žmogaus balsas yra daug žemesnis, kas turi daug mažesnę įtaką gyvūno elgsenai.
  3. Rampos-laiptai. Tai be galo universalus daiktas, kadangi gali būti naudojamas skirtingais gyvūno gyvenimo etapais. Jauni, energingi šunys su šia priemone gali mokytis įvairiausių dresūros triukų. Vyresniame amžiuje, jei augintiniui darosi sunku pasiekti tam tikrus paviršius, tokie laiptai gali padėti šiam patogiai judėti namuose.
  4. Ultragarso priemonė nuo lojimo. Nerimastingi gyvūnai dažnomis situacijomis pradeda loti, ypač, jei šalia nėra mylimo šeimininko. Tam, kad augintinis taptų ramesnis, vis dažniau pasitelkiama ši nauja technologija. Funkcionalumas pagrįstas tuo, jog garsą girdi gyvūnas, bet ne šeimininkas. Augintinis reaguoja į trikdį, neretai kardinaliai pakeisdamas savo elgesį.
  5. Vandeniui atsparūs antkakliai. Tai pasirinkimas tiems, kurie trokšta aukščiausios kokybės ir profesionalumo, specializuojasi dresūroje. Pasitelkiant nuotolinį pultelį, antkaklis šuniui siunčia lengvas vibracijas, signalizuojančias apie atitinkamą elgesį. Šis variantas gali būti labai žaismingas, kadangi gyvūnas su juo gali nerti į vandenį. Visgi, svarbu atminti, jog tai ne visada yra tinkamiausias sprendimas. Būtina atsižvelgti į gyvūno reakciją, kadangi tai gali sukelti nerimą ir diskomfortą, išgąsdinti. Ne veltui ši priemonė naudojama profesionalų.

Filtruoti pagal