Būdai kaip naikinti blusas šunims?

Būdai kaip naikinti blusas šunims?

Kodėl blusos pavojingos šunims?

Nuolatinis niežėjimas yra mažiausia problema, kuri jūsų augintiniui kelia diskomfortą. Blusų turėjimas gali sukelti rimtesnių problemų:

  • Blusos nešioja parazitus: kaspinuočius ir kitus kirminus.

  • Blusos perneša ligas: salmoneliozę, bruceliozę, marą.

  • Gali būti iššaukta alergija blusoms su visomis vėlesnėmis alergijų pasekmėmis.

  • Dėl blusų seilių šuniui gali išsivystyti dermatitas,  o vėliau gali pradėti slinkti kailis.

Atsižvelgdami į ligų ir jų pasekmių riziką, nepamirškite kasmet paskiepyti savo augintinį!

Kaip suprasti, kad šuo turi blusų

Pagrindinis simptomas – šuo praktiškai be perstojo kasosi įvairias kūno vietas. Įvairiose, vadinasi, skirtingose, nes jei šuo kasosi, tarkime, tik paausį, tai gali būti erkė. Šiuo atveju blusos kandžioja visur be išimties. Jei paglostysite šunį, pamatysite baltus ir juodus trupinius – tai blusų kiaušinėliai ir ekskrementai. 

Alergija blusoms pasireiškia kas ketvirtam šuniui. Jos simptomai: dermatitas, šašai ant odos, plaukų slinkimas, ypač pilvo, pažastų ir kirkšnių srityje.

Iš kur atsiranda blusų

Blusų yra net naminiuose dekoratyviniais vadinamuosiuose šunyse. Faktas yra tas, kad parazitai gyvena visur: ant žemės, žolėje, verandose ir rūsiuose ar ant kilimų. Ir šie parazitai puikiai šokinėja. Todėl draudimas šuniui žaisti su kitais gyvūnais yra bevertis, nes net šuns savininkas gali parnešti blusas namo. Jei šuo, turintis šią problemą, bėgo prieš tai jūsų einama gatve, greičiausiai šis takas bus nusėtas parazitų.

Net ir žiemą, kai lauke stiprus minusas, nereikėtų pamiršti blusų. 


Kaip pašalinti blusas iš šuns namų sąlygomis

Vaistai nuo blusų parduodami bet kurioje veterinarinėje vaistinėje. Galite patys mėginti kovoti su šia problema, jei situacija nėra ženkliai pablogėjusi. Štai keletas būdų:

Purškalas nuo blusų

Tai greičiausias būdas pašalinti blusas nuo šuns, nes jis pradeda veikti akimirksniu. Apsauginis poveikis truks apie mėnesį, priklausomai nuo preparato gamintojo.

Naudojimo būdas: Purškalu tolygiai apipurkškite šunį. Nepurkškite galvos, kad nepatektų į akis ir burną. Rankomis paskleiskite kailį taip, jog produktas patektų ant odos. Apipurkškus šunį reikia kažkuo užimti, kad šis neapsilaižytų – juk tai chemija. Bet stresuoti nereikia - kiekvienas gaminys veikliosios medžiagos turi saugų kiekį, kurį augintinis gali nuryti be galimų pasekmių. 

Šampūnai

Populiariausia blusas šalinanti priemonė yra šampūnas. Jis priklauso švelnaus poveikio gaminiams ir nesukelia sunkumų naudojant bei galimų pasekmių. Produkto formulėje yra arba insekticidų, arba natūralių medžiagų, kurios neigiamai veikia blusas. Juos paprasta naudoti, jie nebrangūs, padeda išspręsti daugybę problemų – ne tik naikina blusas, bet ir nuplauna nešvarumus nuo gyvūno. Šampūnams paprastai būdingas mažas toksiškumas.

Kaip naudoti šampūną?  Įsigykite tinkamą šampūną pagal rekomendacijas ir perskaitykite instrukcijas. Stenkitės, kad putos nepatektų į šuns akis, nosį, burną.

Antkaklis nuo blusų

Tai saugiausias būdas pašalinti blusas namų sąlygomis. Antkaklis nuo blusų yra įprasta plastikinė apykaklė, kurioje yra vabzdžių repelentų. O veikimo būdas labai paprastas: repelentai apgaubia šunį apsauginiu sluoksniu. Svarbiausia, kad tai tinka kasdienei profilaktikai.

Naudojimas: tiesiog uždėkite ir nenuimkite. Apykaklė pradeda veikti palaipsniui. Svarbu, kad jis nuolat būtų ant šuns, kitaip poveikis išnyks. Veikimo trukmė nurodyta ant pakuotės. Perskaitykite instrukcijas: kiekvienas antkaklis turi savo medžiagos koncentraciją ir tinka tam tikriems šunims.

Vietos išvalymas

Blusos gyvena ne ant šunų, o ant kilimo, būdelėje, patalynėje, net už grindjuostės. Už gyvūno ribų blusos gali gyventi iki aštuonių mėnesių! Todėl būtina kompleksiškai pašalinti blusas iš šuns ir kardinaliai sutvarkyti kambarį. Mažų mažiausiai, reikia išsiurbti gyvūno patalynę – kampą, kuriame šuo dažniausiai miega. Patalynę lengviau išmesti ir gauti naują nei bandyti valyti, taip sutaupysite brangaus laiko ir nervų ją bandant kruopščiai išvalyti.